15 lutego 2014 w GLAMOUR odbył się pokaz niepowtarzalnych kreacji Ewy Jobko.
Imprezę uświetnił solowy występ Katarzyny Mirowskiej.

Zdjęcia wykonane przez:

Sabi Chodorowska
www.s2artstudio.com

Pokaz powstał dzięki pomocy:

Ewa Jobko

Ewa Jobko - projektantka, stylistka , kostiumograf

Urodzona się w Przemyślu. Studiowała na Politechnice Krakowskiej-Wydział Architektury, jednak towarzysząca jej od najmłodszych lat pasja do szycia zdominowała jej życie i przyszłość.

Początki kariery to praca w pracowni sukien ślubnych, szycie kostiumów dla bractw rycerskich na rekonstrukcje historyczne oraz jako kostiumograf przy belgijsko-holenderskim programie „Oberon”, dla którego stworzyła XIII -wieczne stroje. Stroje te zostały wykorzystane w kolejnej produkcji z tej serii, pt „Imperium” realizowanej przez ekipę rosyjskiej TV.

Kolejnym etapem jej kariery była współpraca przy serialu „Warto kochać” oraz Rajskie klimaty” i „Nickola”.

Spod jej ręki wyszły kostiumy do przedstawień teatralnych takich jak, „Makbet”, „Sen nocy letniej”, „Świętoszek”, „Bajki Pana Perrault”, „Pożar”, „Tajemniczy ogród”, „ Adolf H”, „Igraszki z Molierem”, „Moralność pani Dulskiej”, „Kamienie na szaniec”, „Statek szaleńców" i wiele innych.
Pracowała jako kostiumograf przy filmie fabularnym „Od pełni do pełni” w reżyserii Tomasza Szafrańskiego, oraz teleturniejach „Gra w ciemno” , „Kłamczuch”. Przy programie telewizyjnym „Sex po polsku”.

Wykonała kilka kostiumów do filmów fabularnych „Od pełni do pełni”, „Daas”, „Nie opuszczaj mnie”, oraz seriali TV miedzy innymi „Świat według Kiepskich” .
W jej sukniach zaprezentowały się m.in. Pani Anna Dutkiewicz na balach charytatywnych we Wrocławiu, Miss Egiptu na wyborach Miss Supranational 2011, a także Magda Femme, Natalia Siwiec... i wiele innych znanych osobistości.

Od kilku lat projektuje i wykonuje stroje sceniczne dla zespołów Picasso i Castle Dreams.

Przygotowywała kreacje do sesji zdjęciowych i sesji podwodnych, miedzy innymi z Iloną Felicjańską i Otylią Jędrzejczak w 2012 roku.

Jej zjawiskowe suknie zagościły również na wystawie „UniQue” w Belgii oraz pokazie mody ślubnej pod tytułem: "Historia sukien ślubnych od średniowiecza do współczesności”

Obecnie zajmuje się szyciem sukien ślubnych, wieczorowych, strojów fantasy, sukni gothic a także replik kostiumów historycznych.

http://ewajobko.wix.com/eva

Kasia Mirowska to wszechstronna wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka

Absolwentka wrocławskiej Akademii Muzycznej przez wiele lat współpracowała z kwartetem wokalnym The Sound Office oraz z funkowym zespołem The Crackers Band, z którymi gościła na festiwalach w Polsce i Europie oraz otwierała koncerty światowej sławy artystów Kevina Mahogeny’ego, Nenny Freelon i US3.

Jest laureatką I nagrody na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu (2005). Znalazła się także w gronie dziesięciu finalistów koncerty Debiuty podczas KFPP w Opolu (2008). Wystąpiła w II edycji Idola (2002), gdzie dzięki brawurowemu wykonaniu piosenki „We’ll be together” Stinga, została nominowana przez Kubę Wojewódzkiego do finału.

W roku 2005, wspólnie z gitarzystą A. Mrożkiem, wystąpiła i zaśpiewała w filmie W. Saniewskiego pt.”Bezmiar sprawiedliwości”. Na co dzień współpracuje z Wrocławską Szkołą Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz Teatrem Muzycznym Capitol.

W czerwcu tego roku wrocławska Luna wydała jej debiutancką płytę „Liquid Love”, której współkompozytorem i aranżerem jest Robert Jarmużek. Warstwa muzyczna „Liquid Love” balansuje na pograniczu awangardowego popu, nu jazzu, chilloutu a nawet bluesa. To połączenie klasyki z nowoczesnością, stanowiące szereg inspiracji od jazzu po właściwie klubową elektronikę.

Osobiste teksty wokalistki, nienachalny przekaz wokalny i szczere interpretacje wciągają w świat pełen eterycznych uniesień, subtelnych emocji ale i dynamicznych, transowych rytmów. Piękne, dojrzałe kompozycje ubrane w wyrafinowane kolorystycznie aranżacje dopełniają całości wyjątkowej impresji.

http://www.katarzynamirowska.com

Katarzyna Mirowska

ELLORIEN

ELLORIEN - wrocławski zespół tańca irlandzkiego. Połączyła nas pasja do tańca. Stale ją pogłębiamy podczas ćwiczeń, prób i warsztatów oraz staramy kierować się nią w codziennych wyborach.

Zespół istnieje od 2004 roku. W repertuarze są przede wszystkim choreografie sceniczne - irlandzkie tańce solowe w butach miękkich (baletkach) - dające większe możliwości interpretacji, zawierające elementy tańca klasycznego; efektowny step irlandzki w butach tzw. twardych a także tradycyjne tańce ceili. Obecnie Ellorien współtworzy multimedialny spektakl Eachtra (czyt. achtra; w j. irl. oznacza podróż) wraz z zespołem JRM z Poznania w którym łączą się muzyka, taniec, słowo i obraz. Zespół Ellorien występował także z wieloma innymi uznanymi zespołami i muzykami tworzącymi muzykę irlandzką z Polski i zagranicy np. Banshee, Beltaine, Duan, Carrantuohill, Diarmuid Johnson i Lindsay Davidson.
Kontakt:
http://www.ellorien.pl
https://www.facebook.com/Ellorien

TOP